חיזוק מערכת החיסון בעזרת דיקור סיני

מערכת החיסון מורכבת ממספר רב של גורמים, רובם שייכים לכדוריות הדם הלבנות, ברפואה הסינית גורמים אלו הם חלק ממערכת שנקראת WEI QI ובתרגום לעברית – הצ'י המגן.

מערכת החיסון מורכבת ממספר רב של גורמים, רובם שייכים לכדוריות הדם הלבנות, ברפואה הסינית גורמים אלו הם חלק ממערכת שנקראת WEI QI ובתרגום לעברית – הצ'י המגן.

תפקידה העיקרי של מערכת החיסון היא להגן על גופנו מפני גורמים לא רצויים, חיצוניים או פנימיים, שעלולים לפגוע ולשבש את התפקוד התקין של הגוף ולגרום למגוון מחלות אקוטיות או כרוניות.
 
עונות המעבר והחורף הם התקופות בהן גופנו חשוף יותר לפגיעה מבחוץ, אם ע"י חיידקים, ווירוסים או מזג אוויר קיצוני כגון קור ורוח. 
המחלות השכיחות ביותר לעונות אלו הן- שפעת, סינוסיטיס, דלקות גרון, דלקות אוזניים, אלרגיות פאציאליס ועוד.
בעונות אלו עולה חשיבותה של מערכת החיסון בהגנה על גופנו מפני חדירת גורם פתוגני חיצוני (ג'פח), ולכן מומלץ לחזק את מערכת החיסון לפני ובעונות אלו.
מכלל האוכלוסייה, האוכלוסיות שמערכת החיסון שלהן נוטה להיות חלשה ופגיעה יותר הן ילדים קטנים ופעוטות, זקנים, נשים בהריון, אנשים חולים במחלות כרוניות, וכמובן אנשים שסובלים ממחלות של דרכי הנשימה כמו אסטמה, COPD, וכדומה.
 

רפואה סינית לחיזוק מערכת החיסון:

לרפואה הסינית מספר כלים מצוינים לחיזוק מערכת החיסון, וביניהם דיקור סיני, פורמולות צמחי מרפא סיניות, ומתן דגש על תזונה שמתאימה לחיזוק מערכת החיסון ומניעת חדירת גורמים פתוגנים.
 

כיצד רפואה סינית מחזקת את מערכת החיסון?

שורשה ועוצמתה של מערכת החיסון טמונה בעוצמת הגוף ובאיכות הדם של האדם. 
אדם בריא, בעל ספירת דם תקינה ותפקודי כבד וכליות תקינים יהיה לרוב בעל מערכת חיסון תקינה, כזו שתדע להתמודד עם גורמים פתוגניים חיצוניים בהצלחה. במידה והגוף נחלש, ובמיוחד אותם מערכות שקשורות למערכת החיסון, כמו הדם, הכליות והכבד, תחלש גם מערכת החיסון.
הצלחתה של הרפואה הסינית, ובכלל זה דיקור סיני, לטפל בהצלחה בחיזוק מערכת החיסון, נובעת מהיכולת לחזק את אותן מערכות שמהן שואבת מערכת החיסון את חוסנה.
 

באיזה כלים משתמשת הרפואה הסינית לצורך חיזוק מערכת החיסון?

הכלים הטיפוליים בהם אנו משתמשים במרפאה לצורך חיזוק מערכת החיסון הם דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים, מתן המלצות תזונתיות, והמלצות לשינוי אורך חיים במידת הצורך, ובהתאם למטופל הספציפי.   
לאורך השנים הפך הטיפול ברפואה סינית ודיקור סיני לכלי נפוץ מאוד בכלל האוכלוסיה בכל מה שקשור למחלות של מערכת החיסון וחיזוק מערכת החיסון. דיקור סיני יעיל הן למניעת מחלות והן לטיפול במחלות שכבר התחילו.
במקרים רבים טיפול ברפואה סינית ימנע את הצורך בטיפול תרופתי ויעזור לגוף לשקם את עצמו ולהימנע מהדבקויות חוזרות ונשנות במחלות של מערכת החיסון כגון שפעת דלקות במערכת הנשימה וכדומה.
 
בברכת רפואה שלמה, עוז שבתיאלי.
 

שיתוף המאמר