שי אפשטיין

שי אפשטיין

פסיכותרפיסט מוסמך CBT. טיפול פרטני למבוגרים ונוער במגוון קשיים רגשיים, התנהגותיים וחברתיים

 

שי אפשטיין, פסיכותרפיסט מוסמךCBT . טיפול פרטני למבוגרים ונוער במגוון קשיים רגשיים, התנהגותיים וחברתיים, ביניהם: חרדה, דיכאון, התפרצויות כעס וקושי בניהול מערכות יחסים.

בטיפול אני עוזר להתנהל בצורה אפקטיבית במרחבים אלו. הטיפול הוא מרחב בו יחד אנחנו מבינים יחד לעומק את הקשיים, מבררים מה האדם צריך ורוצה ואיך נכון עבורו להתנהל בצורה מיטיבה יותר שמשרתת את הערכים והאמונות בהם הוא מחזיק.

הגישה המרכזית איתה אני עובד נקראת אינטגרטיבית, כי היא משלבת מגוון כלים ומיומנויות.CBT, נקראת גם הגישה הקוגניטיבית התנהגותית, אשר יעילותה הוכחה מחקרית באמצעות מאות מחקרים לאורך השנים.

 

מספר מילים על עצמי

"לאורך חיי הבוגרים שילבתי בין מגוון תחומים. צילום, אמנות, פסיכולוגיה ופילוסופיה סיקרנו אותי והניעו את בחירותיי. מגיל צעיר הסתקרנתי מהאופן שבו נקודת המבט האישית, הפרספקטיבה הייחודית שלי ושל כל אדם בו פגשתי עיצבה את עולמו דרך חשיבתו, רגשותיו ופעולותיו. בתחילת שנות העשרים של חיי (1997) פגשתי באופן ספונטני עולם חדש וייחודי שהפך עם השנים גם לגישת טיפול יעילה מאוד מייינדפולנס. דרך החיבור לפילוסופיה הבודהיסטית למדתי כיצד הנפש עושה את פעולתה ואיך ניתן לפתח מיומנויות שליטה וריכוז שסייעו לי לעצב את חיי בהתאם לערכיי, למה שחשוב לי. בהמשך לקחתי את ניסיוני האישי ונכנסתי לתחום הייעוץ והטיפול הנפשי מתוך מחויבות מקצועית ואתית לטפל ולהעצים אחרים.

בשגרה אני מחלק את זמני בין טיפול בקליניקה וצילום ארכיטקטורה. המפגש האנושי, אהבת האדם, ההתבוננות, הסקרנות והיצירתיות מלווים אותי ומנחים את פעולותיי הן כמטפל והן כצלם. אני מאמין בלב שלם שהשילוב בין תחומי עשייה וידע מגוונים, יחד עם יכולת אמפתית גבוהה ורצון להדריך ולסייע הם מתכון מנצח בדרך שלי להיות עבור אחרים שזקוקים להכוונה או סיוע. בין אם כדי למצוא פתרון לבעיה מסוימת ובין אם מתוך רצון לצאת למסע של שינוי. לאורך השנים ראיתי וחוויתי בקליניקה את השמחה ואת תחושת המסוגלות המתעצמת כתוצאה מהתגברות על קושי, על מה שמפחיד או נראה בלתי אפשרי. עבורי הידיעה שהייתי עבור האחר היא המשמעות הגדולה שאני מוצא בעבודתי".

 

הכשרה:

בוגר תכנית דו-שנתית להכשרת מטפלים בגישה קוגניטיבית התנהגותית אינטגרטיבית. בחסות אוניברסיטת חיפה והאגודה הישראלית לטיפול התנהגותי.

בוגר התכנית התלת-שנתית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי, מכללת סמינר הקיבוצים.

בוגר קורס מקיף בסכמה תרפיה, מטעם בית הספר ל-CBT והמרכז לסכמה תרפיה ברעננה.

לימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה באונ’ הפתוחה.

בוגר החוג להיבטים התפתחותיים בחינוך במסלול ייעוץ חינוכי, אוניברסיטת תל-אביב.

תואר ראשון בהצטיינות בחוג להיסטוריה כללית, אונ' ת"א.

 

מפרי עטו של שי

שיתוף המאמר