סיפור מקרה: דיקור סיני לטיפול בפאציאליס

בשנים האחרונות טיפלנו בהצלחה רבה במקרים רבים של פציאליס, המכונה גם "שיתוק בל", באמצעות דיקור סיני. להלן תאור של אחד מהם, שבא להמחיש כיצד דיקור סיני מטפל במהירות וביעילות בפציאליס:

רוני, מטופל יליד 1980, נשוי+1, הגיע למרפאה כשבוע לאחר שחווה התקף פציאליס.
רוני הגיע למרפאה עם שיתוק בצד הימני של הפנים, שכלל את העין, המצח והגבה, השפה והלחי, וסבל מתחושת נימול וכבדות בצד הימני של הלשון וכן כאב מאחורי האוזן.
בשבוע שחלף מאז פרוץ השיתוק רוני היה מאושפז בבית חולים, שם קיבל טיפול תרופתי שכלל סטרואידים וזובירקס. הוא הגיע למרפאה בלחץ, פחד ותחושת חוסר אונים, וחשש מכך שהשיתוק יישאר באופן קבוע.

האבחון

בפגישה הראשונה ערכתי לרוני תשאול ואבחון מעמיק, בו התברר (כמו במקרים רבים אחרים של פציאליס) כי רוני חווה בתקופה האחרונה לחץ גדול בחייו האישיים, וכי ערב לפני פרוץ השיתוק נחשף רוני לקור ורוח בזמן שהותו בצימר בצפון.
האבחון העלה כי רוני סובל מחדירת רוח על רקע חולשה באנרגיית ה LIV/GAN וה HT/XIN.
המלצתי לרוני לבוא לסדרה של שישה טיפולים, פעמיים בשבוע. כמו כן המלצתי לרוני לנוח ככל האפשר, לפנות לטיפול פיזיותרפיה במקביל, ונתתי לו מספר תרגילים בסיסיים לעבודה בבית לצורך שיקום העצב.

אופן הטיפול

בטיפול הראשון דקרתי את רוני במספר נקודות לאורך העצב המשותק, ובשתי נקודות בגפיים (אחת ברגל ואחת ביד).
בטיפול השני חזרתי על אותן נקודות בפנים והוספתי נקודה ברגל.
לטיפול השלישי רוני הגיע ודיווח על שיפור של 30% ביכולת להניע את שרירי הפנים.
בטיפול הרביעי, אליו רוני הגיע עם עוד שיפור ניכר בעיצבוב ובתנועת שרירי הפנים, דקרתי מספר נקודות בפנים ושתי נקודות ברגל. מלבד השיפור שרוני הרגיש, חשתי גם אני באבחנת הדופק אותה אני מבצע בכל טיפול, בשיפור ניכר במצבו השטחי והפנימי של רוני.
לטיפול החמישי הגיע רוני במצב בריא לחלוטין – הפנים חזרו למצבם הבריא והשיתוק נעלם. רוני שמח מאוד, כמובן, והגיע לטיפול השישי למרות שהשיתוק חלף, בכדי לתת עוד דגש לחיזוק החולשה שגרמה לפציאליס לפרוץ.
זוהי דוגמא אחת מיני רבות לטיפול מוצלח של דיקור סיני לפציאליס אצלנו במרפאות בריאות מהטבע.
בברכת רפואה שלמה, עוז שבתיאלי.

שיתוף המאמר