סיפור מקרה – דיקור סיני לטיפול בילדה עם יבלות בעור ואסטמה כרונית

יעל, ילידת 2007, הגיעה לטיפול אצלי במרפאה לדיקור סיני עקב תלונה עיקרית של אסטמה כרונית, ותלונה משנית של יבלות מפושטות בעור, במשך שנתיים, ללא כל הטבה למרות מגוון טיפולים קונבנציונליים שעברה.
בחודשיים האחרונים חלה החמרה בהתקפי האסטמה ולכן הגיעה יעל לטיפול.

אבחנה :

באבחון שערכתי לה אבחנתי שיעל סובלת מסטגנציה של קור בכבד, עם רקע של חולשת כליות (שמתבטאת גם בירידה כרונית בשמיעה- מלידה) וסטגנציה ב QI הריאות.

טיפול :

הטיפול הראשון כלל את הנקודות LIV8 בפיזור ו LU6 – לאחר הטיפול הזה חזרה יעל עם שיפור ניכר במצב האסטמה וקוצר הנשימה.

הטיפול השני כלל את הנקודות LIV13 ו LIV5 ברעיון של חיזוק ה WEI QI/או מערכת החיסון על פי הרפואה המערבית, וניקוי של אנרגית הכבד.

הטיפול השלישי נערך כשבועיים לאחר הטיפול השני- יעל הגיעה לטיפול כשההורים שלה בתדהמה מכיוון שחלק ניכר מהיבלות התחילו להתייבש ולנשור (דבר שלא קרה לפני כן). בטיפול הזה השתמשתי בנקודות TW5+GB41 בכדי להדגיש את האיכות התקינה של שכבת ה SHAO YANG ו LIV6 בכדי לתת עוד חיזוק לאנרגיית הכבד/GAN

הטיפול הרביעי נערך שוב כשבועיים לאחר הטיפול השלישי – לטיפול הזה הגיעה יעל כשרובם המוחלט של היבלות נעלמו מגופה (מלבד 2 יבלות שנמצאו בתהליך התייבשות מתקדם), בטיפול הזה שוב החלטתי לחזק את מערכת החיסון/WEI QI של יעל, הפעם עם שילוב של נקודה על מרידיאן הכליות – הנקודות היו KID7+KID13

כמו כן, במהלך הטיפול הפסיקו כליל בעיות הנשימה שמהן סבלה יעל לפני כן

סיפור מקרה זה ממחיש לי שוב, באופן מובהק, עד כמה מדהימה הרפואה הסינית, וכיצד אבחון נכון של האדם שמולנו וטיפול בו (ולא במחלה בלבד) יכול להביא לתוצאות ריפוי מופלאות, ובזמן לא רב.

בברכת רפואה שלמה, עוז שבתיאלי

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email