ניתוח כפתורים או דיקור סיני וצמחי מרפא לבעיות נוזלים באוזניים

לילד/ה שלכם יש נוזלים באוזניים? הורים לתינוקות וילדים צעירים עם נוזלים באוזניים עומדים בפני דילמה קבועה – האם לנתח במסגרת 'ניתוח כפתורים' וליצור חור בעור התוף, או להיעזר בכלים של הרפואה הסינית בכדי לצמצם את הנזקים שנגרמים מהצטברות נוזלים באוזניים, לפתור את הבעיה מהשורש ולמנוע הישנותה. אתם לא לבד בדילמה, להלן הסבר על השיטות, היתרונות והחסרונות.

 

לילד/ה שלכם יש נוזלים באוזניים?
הורים לתינוקות וילדים צעירים עם נוזלים באוזניים עומדים בפני דילמה קבועה – האם לנתח במסגרת 'ניתוח כפתורים' וליצור חור בעור התוף, או להיעזר בכלים של הרפואה הסינית בכדי לצמצם את הנזקים שנגרמים מהצטברות נוזלים באוזניים, לפתור את הבעיה מהשורש ולמנוע הישנותה.
אתם לא לבד בדילמה, להלן הסבר על השיטות, היתרונות והחסרונות – 

כאשר אתם חשים שהתינוק/ילד לא שומע טוב, או שהוא כבר יודע לדרוש ומבקש להגביר ולקרב לאוזנו כל מקור צליל, מתחיל החשד שמשהו בשמיעה לקוי.
במקרים רבים מסתבר כי הבעיה נובעת מהצטברות עודפת וחוסר אוורור של נוזלים בתעלת האוזן ואיתה הסימפטומים הנלווים – דלקות אוזניים קשות וחוזרות, צינון מספר רב פעמים בשנה, אי שקט, קשיים בקליטה/דיבור ועוד.
הטיפול המערבי השגרתי מתחיל ומסתיים בניתוח הנקרא 'ניתוח כפתורים'.
בניתוח מחוררים את עור התוף ומשאירים בו 'כפתור'/מסתם המאפשר שחרור של לחץ בתעלת האוזן.
הניתוח מהיר יחסית ומתבצע בהרדמה מלאה, אך משאיר את אותותיו לזמן רב, בעיקר בהתנהלות היומיומית עם התינוק – הגנה על אוזניו בבריכה/ים ובאמבטיה היומית.
ההקלה ושחרור הנוזלים הינם מיידים, אולם מכיוון שזהו פתרון לבעיה אך לא למקורה, היא עלולה לחזור על עצמה אחרי זמן לא רב.

קיימות שיטות 'פתיחה' נוספות, לא כירורגיות שנעשה בהם שימוש בשנים האחרונות, אולם אף אחת מהן עדיין לא זכתה לאחוזי הצלחה גדולים ו/או כאלו שהוכחו במחקרים רשמיים ומקיפים.
 

דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים לטיפול בנוזלים באוזניים :

הדרך הטבעית לפתרון בעיית נוזלים באוזניים היא באמצעות טיפול משולב שכולל צמחי מרפא סיניים, דיקור סיני ושינוי תזונתי בהתאם למצב הייחודי של הילד.
הטיפול המשולב בצמחי מרפא ודיקור סיני מעודד את ייבוש הנוזלים באוזן ומונע את המשך ייצור/תקיעת נוזלים חדשים בתעלה האוסטכית, כל זאת ללא גרימת סבל וכאב לתינוק, שכמעט ואינו חש את כניסת המחטים לגופו ואף נהנה מיתרונות נוספים של הטיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא סיניים.
הטיפול באמצעות דיקור סיני מטפל בשורש הבעיה שגרמה להיווצרות והיתקעות הנוזלים באוזן, ולכן מחזיק מעמד לאורך זמן רב, ולרוב אף מונע את הישנות הבעיה בהמשך.
 

היתרונות של הטיפול בדיקור סיני לנוזלים באוזניים :

הטיפול באמצעות דיקור סיני אינו מערב טיפול כימי/תרופתי

הטיפול באמצעות דיקור סיני אינו מערב טיפול כירורגי

הטיפול באמצעות דיקור סיני מטפל בנוזלים באוזניים ע"י ריפוי שורש הבעיה שגורמת להיווצרות הנוזלים.

הטיפול באמצעות דיקור סיני נותן דגש גם לחיזוק מערכת החיסון של הילד ומניעת הישנותן של מחלות חום, דלקות אוזניים ונוזלים באוזניים.

מכיוון שהורים רבים מעדיפים 'לעשות הכל' כדי להימנע מניתוח, אנו במרפאות בריאות מהטבע נתקלים בשנים האחרונות בתינוקות וילדים רבים שבאים רגע לפני הניתוח, וכאן חשוב להבהיר – לא לניתוח ולא לדיקור סיני יש 100% הצלחה.
התמדה בטיפול המשלים והמומחיות של המטפל בדיקור סיני יתרמו רבות להגדלת הסיכוי לריפוי וסילוק המפגע מהאוזן. מומלץ להקצות לטובת טיפול בנוזלי אוזניים 3-4 חודשים, אם זאת, במקרים רבים ההקלה והריפוי המלאים מגיעים בזמן קצר אף יותר.
 

בברכת רפואה שלמה,
עוז שבתיאלי

 

 

 

 

שיתוף המאמר