כתף קפואה – תאור מקרה

תחילת האיבחון והטיפול ב'כתף קפואה': מירי, מטופלת בת 65, הגיעה אלי למרפאה עם תלונה עיקרית של שבר בעצם הUlna, ביד שמאל. השבר גרם לנפיחות, כאב ומגבלה בתנועה. התלונה המשנית שלה כללה כתף קפואה שהתחיל בצורה אקוטית וגרם להגבלה בתנועת הכתף וכאב.

תחילת האיבחון והטיפול ב'כתף קפואה': מירי, מטופלת בת 65, הגיעה אלי למרפאה עם תלונה עיקרית של שבר בעצם הUlna, ביד שמאל. השבר גרם לנפיחות, כאב ומגבלה בתנועה. התלונה המשנית שלה כללה כתף קפואה שהתחיל בצורה אקוטית וגרם להגבלה בתנועת הכתף וכאב.בתשאול התברר כי שבועיים לאחר השבר עברה מירי טראומה קשה במשפחה. מירי לא קישרה את הטראומה לכתף הקפואה אולם מבחינת רפואה סינית קשר האנרגטי היה ברור.

הטיפול ב'כתף קפואה' כלל דיקור סיני על מרידיאן המעי הדק שמגיע לכתף, אך גם בעל קשר חזק לאנרגית הלב ולרגשות וטראומות אקוטיות. כעבור שני טיפולים טווח התנועה של הכתף השתפר ללא הכר, כמו גם מצב רוחה של מירי שהלך והשתפר. כעבור עוד 4 טיפולים, בהם ניתן דגש לאיחוי תקין של השבר וטיפול בכתף קפואה, חזרה הכתף לתפקד באופן רגיל לחלוטין.

 

הטיפול בדיקור סיני במקרה זה התמקד בהבנה של הקשר בין תופעת 'כתף קפואה' לטראומה הרגשית שחוותה המטופלת. דוגמא זו ממחישה את יכולתה של הרפואה הסינית לטפל הן במצב הפיזי והן במצב הנפשי בהצלחה רבה.

 

בברכת רפואה שלמה
עוז שבתיאלי

 

 

גם לכם יש כתף כואבת? חוששים מתופעת 'כתף קפואה'/אובחנתם כסובלים ממנה? לא צריך לסבול יותר, פנו עכשיו ותתחילו בשינוי!

הנאמר אינו מהווה המלצה רפואית או תחליף לכל טיפול רפואי אחר.
למידע נוסף, שאלות וקביעת פגישה ניתן ליצור קשר.

שיתוף המאמר