כאבי מרפק טניס אלבו

מה זה כאבי מרפק טניס אלבו / TENNIS ELBOW? טניס אלבו הוא מצב של כאב מרפק הנגרם ע"י פעילות מאומצת של המפרק והשרירים המגיעים אליו. דיקור סיני מהווה פתרון מצוין ומהיר לרוב תופעות הטניס אלבו!

מה זה כאבי מרפק טניס אלבו / TENNIS ELBOW? טניס אלבו הוא מצב של כאב מרפק הנגרם ע"י פעילות מאומצת של המפרק והשרירים המגיעים אליו. דיקור סיני מהווה פתרון מצוין ומהיר לרוב תופעות הטניס אלבו!

רוב כאבי המרפק המוגדרים כ'טניס אלבו' / TENNIS ELBOW הם עקב מצב של דלקת סטרילית INFLAMATION בצד הלטרלי של מפרק הכתף, המוחמרת בתנועות מסוימות כגון סיבוב של המרפק, הרמת משא כבד ובמאמץ. פעולות לא נכונות אלו יגרמו לחיכוך מוגבר של השרירים שמגיעים למפרק המרפק ויצרו עקב כך דלקת סטרילית במרפק. למרות השם, טניס אלבו יכול להיגרם ממספר פעולות הגורמות לפגיעה במרפק ולא רק ממשחק טניס. אם זאת, משחק טניס מהווה גורם נפוץ להופעת כאבי מרפק טניס אלבו / TENNIS ELBOW. המונח הרפואי המדויק בטניס אלבו הוא LATERAL EPICONDYLITIS. הטיפול בתופעת 'מרפק טניס' ברפואה מערבית כולל מנוחה, תרופות משככות כאבים, מתן סטרואידים לטיפול בדלקת וניתוח במצבים חמורים.


הטיפול בטניס אלבו בעזרת דיקור סיני:

הטיפול בכאבי מרפק – טניס אלבו בעזרת דיקור סיני נמצא כיעיל מאוד, ולרוב יועיל תוך מספר מועט של טיפולים. דיקור סיני יעיל הן במתן פתרון לכאב במפרק והן לפתרון הדלקת.
הטיפול באמצעות דיקור סיני לכאבי Tennis Elbow ייתן דגש למריאדיני השרירים של הCO וה TW שעוברים במקום הכאב ומשפיעים מאוד על טניס אלבו. הטיפול יכלול דיקור סיני, שיאצו ותרגילי התעמלות שייחודם בהנעת דם ושחרור עדין של מפרק המרפק. כמו כן תידרש מנוחה בכדי לאפשר שיקום ייסודי של המפרק הפגוע. במקרים מסוימים אשתמש גם בכוסות רוח כחלק מתהליך הטיפול בטניס אלבו ושיקום המרפק.

 

 

מה ניתן לעשות בבית בכדי לעזור להצלחת הטיפול בטניס אלבו?

כדי לשפר את כאבי המרפק טניס, ניתן לעשות מספר תרגילי מתיחה למפרק המרפק, אותם ניתן ללמוד מכל מטפל מנוסה. כמו כן חשוב לתת מנוחה למפרק עצמו.
בהמלצת מטפל מומחה ניתן לעשות גם קומפרסים חמים או קרים (כל מקרה לגופו) בכדי להקל על הכאב ולעודד החלמה מהירה.

 

שיתוף המאמר