טיפול בכאב ראש על ידי דיקור סיני

מי מאיתנו לא סבל כמה פעמים בחייו מכאבי ראש עזים במיוחד, אשר מנעו מאיתנו להמשיך בשגרת היום יום. כאבי ראש לרוב תופסים אותנו בגלל סיבה מסוימת, זו דרכו של הגוף שלנו ליידע אותנו כי משהו אינו כשורה.

מי מאיתנו לא סבל כמה פעמים בחייו מכאבי ראש עזים במיוחד, אשר מנעו מאיתנו להמשיך בשגרת היום יום. כאבי ראש לרוב תופסים אותנו בגלל סיבה מסוימת, זו דרכו של הגוף שלנו ליידע אותנו כי משהו אינו כשורה.

איבחון כאבי ראש

כאבי ראש נפוצים בקרב האוכלוסייה ולרוב אינם מסוכנים. ישנם סוגים רבים של כאבי ראש המופיעים מסיבות שונות, במיקומים שונים ועקב גורמים שונים. לרוב ניתן לאבחן את סוג כאב ראש ע"י אבחון בקליניקה, היסטוריה רפואית ובדיקות מעבדה. במצב של כאב ראש חשוב לדעת את תדירות הופעת הכאב,משך הכאב, מיקום הכאב, חומרת הכאב וסימפטומים הנלווים לכאב. בכאבי ראש יש תהליך פיסיקאלי של הרחבה והיצרות כלי דם. כאב ראש שהתחיל פתאום ומוחמר בלילה מחייב בדיקה דחופה בבית חולים.
 
אבחנה בין סוגים שונים של כאבי ראש, מאפשרת לנו במרפאה להתאים טיפול מדויק יותר, לאדם הסובל כאב ראש עמום עד בינוני המורגש בכל הראש ומוחמר במצבי לחץ, ומופיע לרוב עם לחץ בצוואר הוא כאב שמקורו  במרידיאנים (מסלולי האנרגיה) של שלפוחית השתן והכליות.  
 

מיגרנה – סוגי הטיפול התרופתי המקובלים בשיטות קונבנציונליות/מערביות

מיגרנה – כאב ראש עמום עד קשה המופיע לרוב בצד אחד של הראש ומוחמר באור, בחשיפה לריחות מסוימים או לרעש. מגרנה מלווה לרוב בבחילות ורצון עז להקיא. לסוג זה של כאב ראש יש קשר למצב הורמונאלי ולאסטרוגן. נפוץ יותר בקרב נשים צעירות, אך לא רק. מיגרנות נוטות לעבור בתורשה. התהליך הפתולוגי מדבר על התכווצות והתרחבות מהירים של כלי דם קטנים במוח ו/או שינוי פונקציונאלי בתאי העצב באזור.
הטיפול התרופתי במיגרנה כולל:
 
1.    תרופות למניעת ההתקף beta-blockers, חוסמי תעלות קלציום ועוד…
2.    תרופות לעצירת ההתקף בתחילתו – משפיעים על העצבים המעצבבים את הכלי דם במוח וגורם להם להתכווץ חזרה.
3.    תרופות להקלה על הכאב – משכחי כאבים.
 

דיקור סיני כטיפול מוביל לכאבי מיגרנה

מבחינת רפואה סינית מדובר על כאבי ראש עם רקע של מצבים רגשיים וחולשה של אנרגית הכבד. כמו כן יש חשיבות לאבחנה על פי מיקום הכאב, זמן הכאב (יום, לילה, סמוך לווסת וכדומה…) ולמצב הרגשי בזמן המיגרנה או לפניה. הטיפול בדיקור סיני נמצא יעיל ביותר במצבי כאב ראש שונים ומיגרנה. ובנוסף ליכולת למנוע התקפים ולהקל על התקפים שכבר החלו, הוכח כי הטיפול אפקטיבי לאורך שנים ארוכות לאחר סיום סדרת הטיפולים בדיקור. חשוב להבין ולזכור כי בנוסף לטיפול בדיקור סיני או בצמחי מרפא סיניים יש חשיבות רבה לאורך חיים ותזונה נכונה של הסובלים מכאבי ראש.

שיתוף המאמר