טחורים בהריון – סיפור מקרה

הסיפור של דנה, בת 33, שהגיעה למרפאת בריאות מהטבע לטיפול בדיקור סיני, עקב הופעה אקוטית של טחורים בשבוע ה18 להריונה הראשון אינו שונה מסיפורן של נשים רבות.

הסיפור של דנה, בת 33, שהגיעה למרפאת בריאות מהטבע לטיפול בדיקור סיני, עקב הופעה אקוטית של טחורים בשבוע ה18 להריונה הראשון אינו שונה מסיפורן של נשים רבות. כאמור, דנה פנתה אלינו לטיפול עקב התפרצות אקוטית של טחורים מדממים.
בתשאול התברר כי דנה סבלה מטחורים מספר פעמים בעבר, בנסיעות ארוכות, בתקופות של לחץ נפשי ובתקופות של חולשה. 
אולם הפעם, דנה חששה במיוחד, עקב החשש מהחמרה של הטחורים עם התקדמות ההריון, מה שיכול להוביל עד לצורך בטיפול כירורגי, כמו גם להתקף טחורים בלידה.
דנה מעולם לא הייתה בטיפול דיקור סיני לפני כן, אולם החליטה לתת לטיפול צ'אנס לפני שתטפל בטחורים בשיטה השמרנית.

בפגישה הראשונה עם דנה ערכת תשאול ואבחון מעמיק שמצא שדנה סובלת מנטייה לאנמיה וחולשה של דם, או XUE QI XU לפי הרפואה הסינית.
כמו כן, דנה סבלה מחולשה באנרגיית הטחול והכבד.

לטיפול הראשון דנה הגיעה במצב אקוטי מבחינת כאב ודימום של הטחורים, לכן בחרתי בטיפול שמתמקד בעיקר בסימפטומים ומעט בשורש הבעייה.
בין נקודות הדיקור שבחרתי לטיפול זה היו GV20 שידועה ביכולתה להרים את ה QI כלפי מעלה בגוף ו BL36 וBL57 שמהוות נקודות חשובות בטיפול בטחורים.
כמו כן הוספתי 2 נקודות לחיזוק הדם והכבד.
בנוסף המלצתי לדנה על פורמולת צמחי מרפא שמתאימה לטיפול בטחורים ועל קרם צמחי למריחה מקומית לצורך הרגעת המקום, הקלה על כאב, ושיפור יכולת הריפוי.

דנה חזרה לאחר שבוע וסיפרה שכבר לאחר הטיפול הראשון , ועוד לפני שהחלה בלקיחת הצמחים, חשה "שהטחורים נכנסו חזרה פנימה"…
לאחר הטיפול השני הטחורים נכנסו עוד קצת והדימום פסק לגמרי. (הערה- דימום מטחורים בזמן הריון מהווה נזק כפול מכיוון שגם כך נשים בהריון נוטות לסבול מחוסר דם ואנמיה, כך שכל גריעת דם משפעה עוד יותר לרעה על מצבן וגורמת לחולשה, עייפות ושלל סימפטומים נוספים).

מהטיפול השני ואילך המשכנו להיפגש פעם בשבועיים שלושה, והמצב המשיך והשתפר, עד ללידה, שעברה בהצלחה.
הצלחת הטיפול התבטאה בסופו של דבר, לא רק בשיפור עצום במצב הטחורים, אלא גם שיפור ברמת ההמוגלובין וערכי הכדוריות האדומות בבדיקות דם של דנה לאורך כל המשך ההריון. כמו כן, דנה דיווחה על שיפור במצב העירנות והחיוניות שלה. כך שמבחינתנו, הרווח הרפואי היה גדול יותר מאשר "רק" ריפו הטחורים.

סיפור מקרה זה הוא אחד מיני רבים בקליניקת בריאות מהטבע לדיקור סיני ורפואה משלימה.

בברכת רפואה שלמה, עוז שבתיאלי

 

שיתוף המאמר