דיקור סיני פוריות

דיקור סיני מהווה כלי טיפולי טבעי ויעיל למגוון רחב של בעיות פריות, 
החל מבעיות פריות על רקע לא מוסבר ועד לבעיות מורכבות כמו אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות וכדומה…

דיקור סיני לפוריות נמצא יעיל ביותר במקרים הבאים:

  • זוגות אשר אינם מעוניינים בהתערבות תרופתית או כירורגית.
  • נשים המצויות בטיפולי הפריה ומעוניינות לשפר את סיכויי הצלחת הטיפולים.
  • נשים במהלך הפסקות בין הטיפולים המעוניינות לשפר את אחוזי ההצלחה בטיפול הקונבנציונאלי. במצב זה טיפול דיקור סיני יעזור להחזיר את הגוף לעוצמתו הטבעית ולהיפתר מתופעות הלוואי של הטיפול ההורמונאלי.
  • גברים עם תוצאות נמוכות של איכות, תנועתיות וכמות זרע.
  • זוגות שאינם מצליחים להיכנס להריון מסיבות שאינן ברורות.
  • במצבים של שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, ביוץ לא תקין, לחץ נפשי ועוד…

מדוע לבוא לטיפול דיקור סיני לפוריות ופתרון בעיות פריון אלינו למרפאת בריאות מהטבע:

החל משנת 2004 אני מטפל בדיקור סיני לבעיות פוריות, באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים. לעיתים במקביל לטיפולים המערביים ולעיתים ללא טיפול מערבי.
לאורך השנים זכיתי, וכיום אנו, צוות המרפאה, זוכים לעזור לזוגות רבים בזמן הניסיונות להיכנס להריון, לרוב בהצלחה רבה.
אני מזמין גם אותכם ליצור קשר ולבוא לאבחון וטיפול בבעיות פוריות אצלי במרפאות בריאות מהטבע באבן יהודה או ברמת גן.
 

מהן הסיבות השכיחות לאי פריון אצל נשים המנסות להיכנס להריון?

מגיל 35 ומעלה ישנה ירידה משמעותית בפוריות אצל נשים. כשליש מהנשים מעל גיל זה יזדקקו לטיפול סיני פוריות בכדי להיכנס להריון. אצל נשים אלו ניתן יהיה לצפות לירידה טבעית באיכות ובכמות הביציות- דבר זה יכול להתבטא בווסת לא סדירה, ווסת כואבת במיוחד, דימומים שלא בזמן או ארוכים מהרגיל. כמו כן יתכנו הפלות חוזרות בשלבים מוקדמים של ההיריון. מתח נפשי, לחץ, כעס, מצבי רוח משתנים לאורך זמן- רגשות אלו פוגעים בפעילות התקינה של הגוף ולאורך זמן יכולים להוביל לשרשרת תהליכים שפוגעת במערכות פנימיות שונות ובין השאר במערכת הגניקולוגית וההורמונאלית. (לדוגמא-מצבי רוח משתנים גורמים לגוף לייצר פרולקטין- הורמון שבין שאר תפקידיו אחראי על הורדה של רמת החשק המיני אצל האישה). עבודה במשמרות לאורך זמן ממושך,לדוגמא, יכולה לפגוע בביוריתמוס הטבעי של הגוף ובמערכת ההורמונאלית. גידולים שפירים במערכת הרוויה- מיומות, שחלות פוליציסטיות , אנדומטריוזיס או הידבקויות בשחלות ובחצוצרות יכולים להוות חסם פיזיולוגי. הפלות חוזרות, מחלות מין, דלקות, התקנים למיניהם, שימוש לאורך שנים בגלולות למניעת הריון, ניתוחים. שימוש לאורך שנים בתרופות נוגדות דיכאון או אנטיביוטיקה. וכן עישון.

אבחנות נפוצות באי פיריון על פי הרפואה הסינית:

באופן גורף, ניתן לחלק את הסיבה לאי פריון על פי הרפואה הסינית למספר גורמים עיקריים
אם זאת, חשוב להבין שבסופו של דבר כל מטופל/מטופלת שמגיעים לטיפול דיקור סיני לפוריות אצלנו במרפאה יאובחנו באופן אישי והטיפול יותאם עבורם ספציפית. להבדיל מהרפואה המערבית, אצלנו אין טיפול זהה לחלוטין לשני אנשים שונים כמו שאין שני אנשים זהים לחלוטין.

חולשת דם – פגיעה באיכות הדם יכולה להקשות על כניסה להריון, זאת מאחר והריון הוא מצב שצורך כמות דם רבה מהאם, עבורה ועבור העובר.

חולשת אנרגית הכליות- חולשה באנרגיית הכליות יכולה להתבטא במספר רב של גורמים שיכולים להשתבש, כגון פגיעה באיכות הביצית ו/או הזרע, פגיעה בחום הגוף שחשוב מאוד לצורך חימום הרחם וקיום הריון תקין, פגיעה בבניית ואספקת אנרגית הYIN לגוף האישה ולרחם ועוד.

סטגנציה של דם ברחם- גידולים שפירים, מיומות, אנדומטריוזיס וציסטות, כל אלו נקראים בסינית סטגנציה של דם וגם הם יכולים להשפיע לרעה על כניסה להריון/החזקה תקינה של הריון.

סטגנציה של אנרגית הכבד- LIV QI STG היא בעייה נפוצה שמשפיעה הן על זרימת הQI בגוף ככלל והן על המצב הרגשי של והפיזי של האדם. בהקשר לפוריות, סטגנציה בQI הכבד תגרום לזרימה לא נכונה אל הרחם ו/או אל האשכים, מה שיקשה על הכניסה להריון. כמו כן סטגנציה של צ'י הכבד תגרום גם לחוסר איזון רגשי מה שיכול גם כן להפריע לגוף להיכנס להריון.

הצטברות של חום ולחות- עוד סיבה שיכולה להקשות על כניסה להריון היא הצטברות של חום, או חום ולחות. הדבר נובע לעיתים מתזונה לא נכונה. חום ולחות יוצרים תקיעות ובמידה והם מצטברים ברחם הדבר מקשה על קליטת הריון, כמו גם על ייצור פגום של ביציות או זרע.

הטיפול בדיקור ורפואה סינית נמצא יעיל בבעיות פוריות, הן בשילוב עם טיפול מערבי והן כטיפול עצמאי – בהתאם למצב הספציפי של בני הזוג. 
 

תוצאות מחקר שמלמדות על השיפור בהצלחה לכניסה להריון בטיפול פוריות שמשולב עם דיקור סיני:

מחקר מקיף שנעשה עבור אוניברסיטת פיטסבורג בארה"ב קובע, כי טיפולי רפואה סינית ובעיקר דיקור סיני/אקופנקטורה, נמצאו יעילים בשיפור אחוזי פריון. נשים שהגיעו עם בעיות פוריות במהלך טיפולי פוריות קונבנציונלים מערביים, נוכחו לדעת שבעזרת דיקור סיני, עולים הסיכויים להיכנס להריון באופן ניכר.

פתיח המאמר מתורגם כאן עבורכם ואת ההמשך תוכלו לקרוא (בשפת המקור) בקישור המצורף.
 
מטרת המאמר היא לקבוע את מידת ההשפעה של דיקור סיני/אקופנקטורה על רמות הלחץ אצל נשים ביום 'העברת העובר' (ET – הלידה) וכן לקבוע את מידת הלחץ הזה על שיעורי כניסה להריון.

המחקר היה תצפיתי, פרוספקטיבי והתקיים במכון מחקר הפוריות של האוניברסיטה. המחקר הקיף 57 מטופלות שעברו הפריה חוץ גופית או טיפולי פוריות אחרים.
במסגרת המחקר, עברו המטופלות טיפולי דיקור סיני. כלי המדידה העיקרי של המחקר – שיעורי כניסה להריון.

התוצאה –
נשים שניסו להיכנס להריון ועברו טיפול דיקור סיני לפוריות, נכנסו להריון ב 64.7% ואילו אצל הנשים שלא עברו דיקור סיני, רק 42.5%. 
כל מטופלת קיבלה לאורך המחקר ציוני מתח והתגלה כי הנשים עם ציוני מתח נמוכים (במילים אחרות – רגועות יותר) נכנסו להריון באחוזים גבוהים יותר.

 
המסקנות שהעלה המחקר – דיקור סיני/אוקפנקטורה, תורמים להורדת לחץ לפני ההריון וגם אחרי הלידה ולפיכך משפרים באופן ניכר את אחוזי הכניסה להריון.

לסיכום:
בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות מוצאים את עצמם נזקקים לטיפולי פוריות בכדי להיכנס להריון.
הסיבות לכך מרובות אך דבר אחד ברור- טיפול דיקור סיני לפוריות נמצא מועיל ביותר לבעיות פריון, במקביל לטיפול המערבי או באופן עצמאי.

בברכת רפואה שלמה, עוז שבתיאלי.

שיתוף המאמר