דיקור סיני להרטבת לילה – סיפור מקרה

לפני כמספר שבועות הופנתה אלי אמא לטיפול בדיקור סיני בבנה, נער כבן-12 הסובל מהרטבת לילה מינקות, באופן רציף. הילד לא הגיב היטב לטיפול התרופתי (הורמונלי) להרטבת לילה.
לאחר שיחת הכרות הובן לי שהנער חווה אובדן אישי בגיל מוקדם ולמרות שהמשפחה מתפקדת באופן נורמטיבי ברור היה לי שרקע זה משפיע על הילד, וגורם לו להרטבת לילה למרות גילו המתקדם.

הסבר על פי הרפואה הסינית:
על-פי הרפואה הסינית אובדן או טראומה בד"כ מתפרשות אנרגטית כ"קור" – מצב בו ישנה האטה ודעיכה של פעילות מערכות חיוניות שונות, ולעיתים הצפה של גורמים המאפיינים עודף של קור בגוף, לדוגמא פחדים, חששות, קושי בתנועה ואף הצפה פיזית של נוזלים כגון בצקות וכן, גם יכול להתבטא בשלפוחית שתן רגישה וקושי להחזיק את הסוגרים.

לטיפול באמצעות דיקור סיני כלים מגוונים לבדיקה ואבחון, ובראשם אבחון הדופק.
ע"פ הדופק ניתן להתרשם ממבנהו הפיסי והנפשי של המטופל וכן ממאפיינים שונים במערכות הפנימיות המרכיבות אותנו.

הדבר החשוב ביותר בו הבחנתי בבדיקת הדופק אשר ערכתי ל-ג' במפגש הראשון הייתה תחושת "קור" ו"רוח" במערכת הכליות (לא מדובר על האיבר הפיסי "כליות" אלא על מערכת הנקראת כך בהקשרים נוספים – המשך קריאה בנושא במאמר נפרד).
התחושה הייתה של גורם "זר" היושב על אנרגית הכליות של ג'.
נשמע מוזר? לאו דווקא.
אסביר מעט – אחרי טראומה, בין אם אישית של אדם בחייו, ו/או של אמו בזמן ההריון כעובר, יכולה להיכנס למערכות השונות בגופנו "רוח".
ה"רוח" היא גורם שמשבש את פעילות התקינה של הגוף וניתן לדמות אותה למחשבה או תחושה אשר איננה במקומה ולכן יכולה ליצור הפרעה בגוף. כאשר רוח מלווה ב"קור" היא "נתקעת" בתוך המערכת ולא מסוגלת להשתחרר. כך נוצר מצב פיזיולוגי ו/או נפשי הרסני בו מערכת אחת או מספר מערכות לא יתפקדו באופן תקין למשך זמן.

ההחלטה שלי הייתה לטפל באמצעות דיקור סיני במערכת ה"מים", כליות ושלפוחית השתן, בגופו של ג' – לחזק אותה ולהחזירה לתפקוד תקין. יחד עם זאת לייצר ביסוס וייצוב של מערכת העצבים והפירוש החושי, הקשור למערכות המעי דק-שלפוחית שתן ולמחמם המשולש-מעטפת הלב, כך ש-ג' יחל אט-אט להיות יותר נינוח ופחות קפוץ ומתוח, דבר שיוביל חיזוק הכליות ואנרגית המים בגופו.

המהלך הטיפולי באמצעות דיקור סיני: 
בטיפול הראשון טיפלתי על-ידי דיקור בנקודות 5TW KID3 וכן הוצאת הקור מן הכליות באמצעות KID8 בטכניקת פיזור.
לאחר הטיפול הראשון הייתה הטבה, שלושה לילות רצופים ללא הרטבת לילה, והחלה פעילות מעניינת – ג' הרטיב רק בשעות מאוחרות יותר, לקראת הבוקר ולא בלילה.
בטיפול השני בעקבות ההטבה החלטתי להמשיך ולטפל בשורש הבעיה של הפחד האצור בכליות על-ידי דיקור בנקודות CO11 בשני הצדדים וכן KID2.
לאחר הטיפול השני ג' הרטיב בשינה רק פעם אחת במשך כשבועיים.
לאחר הטיפול השלישי, אשר בו כבר דקרתי את המערכת האנרגטית של שלפוחית השתן ישירות, המצב חזר להרטבה כל כארבעה ימים.
בטיפול הרביעי שולבו הנקודות CV3 עם מוקסה על המחט, CO11 וכן ST9 ו-KID6.
לאחר הטיפול הרביעי ג' לא הרטיב בלילה באופן רציף שבועיים!!.

עקב התגובה המצויינת של ג' לטיפול בחרנו לרווח את הטיפול למפגש של פעם בעשרה ימים וללוות את הטיפול עם פורמולת צמחי מרפא ייעודית מלבד דיקור סיני.

זהו רק אחד מני רבים של מצבים בהם אבחון נכון באמצעות רפואה הסינית מוביל לתוצאות קליניות מדהימות, יעילות ואף מרגשות.

בברכה
אסף עזרא-יעל מטפל מומחה ברפואה סינית קלאסית

שיתוף המאמר