דיקור סיני כאבי ברכיים

כאבי ברכיים מהווים את אחת מהתלונות השכיחות ביותר במרפאה. רוב גדול של האוכלוסייה סובל בשלב מסוים מכאבי ברכיים. אצל חלק מהאנשים כאבי בירכיים מהווים תלונה אקוטית, אולם, אצל חלק גדול, כאבי ברכיים מהווים בעיה שנשארת לאורך זמן רב, לפעמים שנים רבות.

כאבי ברכיים מהווים את אחת מהתלונות השכיחות ביותר במרפאה. רוב גדול של האוכלוסייה סובל בשלב מסוים מכאבי ברכיים. אצל חלק מהאנשים כאבי בירכיים מהווים תלונה אקוטית, אולם, אצל חלק גדול, כאבי ברכיים מהווים בעיה שנשארת לאורך זמן רב, לפעמים שנים רבות.

אנטומיה/מבנה הברך:

מפרק הברך הוא אחד מהמפרקים הגדולים והמסובכים ביותר בגוף.
למפרק הברך חשיבות רבה בתנועה וביציבות של הגוף.
מפרק הברך מורכב מהמפגש בין עצמות ה
fibula, tibia, femor ,שלושת עצמות אלו הן עצמות הירך והשוק. כמו כן נמצא בברך את עצם הפיקה, סחוסים, אמתחות, קפסולה, חיבורי גידים ורצועות ונוזל בין מפרקי שתפקידו "לשמן" את המפרק ולהבטיח תנועה טובה.

 

כאבי ברכיים- סיבות נפוצות:

למרות ההגדרה הכוללת לכאבי ברכיים, כאבי ברכיים יכולים להיגרם ממגוון רחב של סיבות, ובהתאם לכך יותאם הטיפול בברכיים.
הפגיעה בברך יכולה לנוע החל מפגיעה אקוטית עקב מאמץ, תאונה או מתיחה, ועד שחיקה עקב אורך חיים, עומס מוגזם, משקל עודף, גיל מתקדם או מחלות כרוניות כמו דלקת פרקים או פיברומיאלגיה לדוגמא…

 

כאבי ברכיים על פי הרפואה הסינית:

מבחינת רפואה סינית ודיקור סיני, הברך היא מפרק שנמצא בשליטה אנרגטית של הכליות. פגיעה כרונית בברך תערב, מבחינה אנרגטית את מרידיאן הכליות דבר ראשון, אולם, מעבר לכך, נמצא לרוב מעורבות של מרידאנים ואנרגיות נוספות, זאת בהתאם לבעיה הספציפית.

מבחינת רוחנית- הכליות אוצרות בתוכן את כח הרצון ואת הפחד, בפגיעה כרונית בברכיים נמצא פעמים רבות חוסר איזון של רגש הפחד, אולם חשוב לציין ולזכור שכל מקרה לגופו.

 

כאבי ברכיים- טיפול בדיקור סיני: 

 

דיקור סיני הוכח ככלי טיפולי יעיל למגוון בעיות אורטופדיות ובכלל זה כאב ברכיים.
יתרון הטיפול באמצעות דיקור סיני ב- כאבי ברכיים נובע מהיכולת של המטפל לנתח את שורש הבעיה הן ברמה הפיזיולוגית והן ברמה העמוקה והמערכתית יותר.
כמו כן, דיקור סיני יטפל ברמה האקוטית שהיא הכאב בברך, לצד הרמה הכרונית, שהיא בדרך כלל החולשה הספציפית באחד מהרקמות בברך שהוזכרו לעיל, או אחת מהאנרגיות היותר עמוקות, כמו אנרגיית הכליות, הכבד או הכיס מרה וכדומה.

 

כאבי ברכיים, הטיפול אצלנו במרפאה:

טיפול בכאבי ברכיים אצלנו במרפאה כולל שילוב של דיקור סיני, פורמולת צמחי מרפא סיניים במידת הצורך, מתן תרגילי התעמלות וטיפולי שיאצו.
טיפול שיאצו הוא טיפול מגע עמוק, שמטרתו לשפר את מצב השרירים מסביב לברך וע'י כך לשפר את יכולת האחיזה והיציבה של הברך, מה שמפחית את רמת הכאב.
 

אם את/ה סובל/ת מכאב ברכיים, אתם מוזמנים ליצור קשר ולבוא לטיפול עוד היום.בברכת רפואה שלמה, עוז שבתיאלי  

 

 

 

 

 

 

שיתוף המאמר