דיקור סיני במהלך טיפולי הפריה מלאכותית IVF

הניסיון הרב שנצבר, לצד מחקרים רבים שבוצעו בעת האחרונה מוכיחים את עליית הסיכוי להיכנס להריון בעזרת הפריה חוץ גופית IVF בטיפול משולב עם דיקור סיני. הפריה חוץ גופית (IVF או הפריה מלאכותית) מאפשרת להחדיר ביצית מופרית (ביצית+זרע) לרחם גם במקרים של חסימה מכאנית או במצבים בהם, מסיבות שונות ההפריה אינה מתאפשרת באופן טבעי, וכך עוזרת לזוגות שמתקשים להיכנס להריון ולהביא ילד לעולם.

הניסיון הרב שנצבר, לצד מחקרים רבים שבוצעו בעת האחרונה מוכיחים את עליית הסיכוי להיכנס להריון בעזרת הפריה חוץ גופית IVF בטיפול משולב עם דיקור סיני. הפריה חוץ גופית (IVF או הפריה מלאכותית) מאפשרת להחדיר ביצית מופרית (ביצית+זרע) לרחם גם במקרים של חסימה מכאנית או במצבים בהם, מסיבות שונות ההפריה אינה מתאפשרת באופן טבעי, וכך עוזרת לזוגות שמתקשים להיכנס להריון ולהביא ילד לעולם.

מה היא בעצם הפריה מלאכותית :

הפריה מלאכותית או IVF היא שיטת טיפול בה מוציאים את הביצית והזרע מבני הזוג, ומנהלים את תהליך ההפריה מחוץ לגוף, במעבדה. לאחר ההפריה מחזירים את הביצית המופרה לגוף האישה בתקווה שתיקלט להמשך הריון טבעי. 
הפריה מלאכותית נותנת פתרון למגוון רחב של בעיות פוריות בהן מסיבה כלשהי תהליך ההפריה לא מתבצע באופן טבעי כגון פגיעה באיכות הזרע, חסימה בחצוצרות, אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות, תרומת זרע, קושי להיכנס להריון מסיבות לא מוסברות, טיפולי הזרעה שלא הצליחו, נשים בגיל מבוגר שמנסות להיכנס להריון ללא הצלחה ועוד…
 

כיצד מתנהל תהליך הפריה חוץ גופית IVF ?

תהליך הטיפול ב IVF מתחיל בטיפול הורמונאלי תרופתי משתנה שניתן לאישה לאחר סיום הווסת ומטרתו לייצר פעילות הורמונאלית ערה והנצה של מספר זקיקים גדולים ואיכותיים. לפני הביוץ מבוצע תהליך שנקרא שאיבה או שאיבת ביציות – בתהליך זה שואב הרופא המטפל את תוכן השחלות והביציות שהנצו ולוקח אותם למעבדה למפגש עם הזרע שנתן בן הזוג או התורם. 
במעבדה נותנים לזרע להפרות את הביצית באופן עצמאי, אלא אם יש בעיה עם איכות הזרע, אז מזריקים תא זרע שעבר השבחה באופן ישיר אל הביצית. לאחר שהרופא מזהה הפריה (בדרך כלל 12-18 שעות מהשאיבה) מוזמנת האישה חזרה למרפאה לצורך החזרת הביצית המופרית
 

האם כדאי לשלב דיקור סיני בזמן טיפול הפריה חוץ גופית IVF ?

באופן חד משמעי התשובה היא כן. דיקור סיני בזמן טיפול IVF מהווה כלי טיפולי יעיל שמעלה באופן ניכר את הסיכוי להיכנס להריון, לרוב במספר טיפולי הפריה מועט יותר.
האם מומלץ להמשיך לבוא לטיפולי דיקור סיני גם לאחר קליטה להריון ?
בעיקרון כן, אין שום מניעה לבוא לטיפולים אצל מטפל מוסמך גם לאחר קליטה להריון, ופעמים רבות הדבר אפילו מומלץ מאוד. אם זאת, לאחר קליטה להריון, יוחלט המשך הפרוטוקול הטיפולי אצלי במרפאה בהתאם למצב האישי של המטופלת.
 

במה עוזר דיקור סיני להצלחת הטיפול בהפריה חוץ גופית ?

דיקור סיני עוזר בכל שלב של ההפריה החוץ גופית וממקסם את הצלחת הטיפול המערבי הן ברמה הספציפית שנוגעת במערכת הגניקולוגית והן ברמה המערכתית הכללית, בריאות הגוף והנפש של האישה ככלל.
דיקור סיני מעלה את התגובה של השחלות לטיפול ההורמונאלי שניתן על לשאיבה
דיקור סיני משפר את איכות הזקיקים והביציות
דיקור סיני מקל על האישה באופן ההתמודדות עם תופעות הלוואי של ההורמונים 
דיקור סיני יעיל בשיפור רמות אסטרוגן ופרוגסטרון ולכן עוזר גם בעיבוי רירית הרחם ובהכנה לקליטת הביצית המופרית ובהשרשה שלה ברחם
דיקור סיני יודע לתת מענה למגוון תופעות שיכולות להקשות על כניסה להריון כגון חוסר בכדוריות דם אדומות, ברזל, B12, חוסר איזון של בלוטת התריס, מצבי מתח נפשי מתמשכים וכדומה. גורמים אלו יכולים להיות, במקרים מסוימים, המכשול שמונע מנשים להיקלט להריון. 
 

מהו פרוטוקול הטיפול אצלי במרפאה בטיפול בדיקור סיני במקביל לטיפולי הפריה חוץ גופית IVF ?

פרוטוקול הטיפול בדיקור סיני נקבע באופן אישי בהתאם למצבה האישי של כל אישה ואישה, אולם ניתן לומר באופן כללי כי הטיפול בדיקור סיני מורכב מ 3 מפגשים בכל מחזור טיפולי, הראשון לפני השאיבה, השני לפני ההחזרה והשלישי לאחר ההחזרה.
אם זאת, חשוב להבין שוב, בעיני הרפואה הסינית ולפי ההבנה שלי לאורך השנים – כל אישה מאובחנת באופן אישי והטיפול בדיקור סיני וגם בצמחי מרפא סיניים שמוצע לה יותאם באופן אינדיווידואלי.
 

למה כדאי לבחור בדיקור סיני בזמן הפריה חוץ גופית במרפאות בריאות מהטבע ?

לאורך שנים רבות אני מטפל בהצלחה רבה בנשים שמתקשות להיכנס להריון. 
במהלך השנים פיתחתי מומחיות בטיפול בבעיות פוריות ועזרה בכניסה להריון באופן טבעי, במקביל לטיפולי IVF. 
הטיפול אצלי במרפאת בריאות מהטבע ברמת גן או אבן יהודה כולל אבחון מעמיק, ושילוב של טיפולי דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה והמלצות תזונה בהתאם לצורך.
 
אני מזמין אתכן לבוא לפגישת אבחון וטיפול אצלנו ולקבל את תשומת הלב המקסימאלית לה אתן זכאיות, בדרך להצלחה ולהריון המיוחל.
 
בברכת רפואה שלמה, עוז שבתיאלי
 

שיתוף המאמר