דיקור סיני בהריון – סיפור מקרה של גלית

גלית, בת 31 מנתניה, הגיעה למרפאת בריאות מהטבע באבן יהודה מספר פעמים במהלך ההיריון לטיפול בדיקור סיני. זה התחיל מכאבי הגב והסתיים בהיפוך העובר(ית).

גלית, בת 31 מנתניה, הגיעה למרפאת בריאות מהטבע באבן יהודה מספר פעמים במהלך ההיריון לטיפול בדיקור סיני. זה התחיל מכאבי הגב והסתיים בהיפוך העובר(ית).

כאבי גב בזמן ההריון

כשגלית הגיעה לקליניקה, זה היה על רקע כאבי גב 'משגעים' להגדרתה, בעיקר בחלקו התחתון, החל מהשבוע השלישי להריונה. הדיקור הסיני שמשמש ב'שיגרה' ככלי יעיל ומוכח לטיפול בכאבי גב, יעיל ונוח פי כמה, כשמדובר על תקופת הריון. לאישה הרה אסור לקבל טיפול בחומרים כימים רבים הנמצאים בתרופות פופלאריות, כמו כן, תרגילי התעמלות וטיפולים אורטופדים שונים, גם הם ברובם הגדול אינו מומלץ בזמן הריון.

דיקור סיני אינו מזיק כשהוא מבוצע ע"י מטפל מומחה בטיפול בנשים בהריון ואף נמצא יעיל במחקרים קלינים רבים.
מנסיוננו הרב במרפאת 'בריאות מהטבע' – הטיפול פשוט עוזר לנשים להעביר את תקופת ההריון במינימום כאב.


כאב במפשעה

לאחר האיבחון בדופק, בלשון, באמצעים נוספים ובעיקר בתשאול מקיף, שלחנו את גלית לאמת באמצעות קופת החולים את החשד שהיא סובלת מהתרחקות/תזוזה של קצות עצמות המפשעות – סימפיזיוליזיס הגורם לכאבים עזים ובלתי פוסקים בתנועה ובמנוחה בכל אזור הגב התחתון, האגן והירכיים. במקרה של גלית, גם הייתה הקרנה משמעותית לכיוון הרגל התחתונה.

לאחר 3 טיפולי דיקור סיני ושיאצו, גלית הייתה 'חדשה'. הלכה ישר, כאבי הגב נשארו רק בזויות ותנוחות מסוימות – וגם הם נעלמו תוך זמן קצר וכאבי הסימפיזיוליזיס פחתו משמעותית. 
 

היפוך עובר בדיקור סיני

בשבוע ה 37 עמדה גלית בפני החלטה לא פשוטה ודילמה נפוצה בקרב נשים הרות לקראת סוף ההריון. העובר היה במנח עכוז, משמע ראשו לכיוון ראש האם, בזמן שבשלב זה אמור ורצוי שיהיה עם הראש כלפי מטה, בתהליך התברגות ראשוני לקראת לידה. האפשרות להיפוך חיצוני עוררה בה ספקות רבים והאפשרות של ניתוח קיסרי (כיוון שרוב המילדים בישראל מסרבים לבצע לידה במנח עכוז) עוררה בה פחדים רבים.
גלית התקשרה לברר וכמובן שזימנו לה תור בהול לטיפול בדיקור סיני להיפוך העובר ושימוש במוקסה (טיפול בו אנו שורפים גליל צמחי מרפא אל מול נקודות בעלות השפעה בגוף).
בתחילת השבוע ה 38, בעזרת הטיפולים, הנחיות להתנהלות ותרגילים, גלית התקשרה עם תוצאות האולטראסאונד העדכניות – העוברית הקטנה, התהפכה.


סוף טוב הכל טוב!

גלית ילדה את נגה במשקל תקין ונעזרה בעוד מספר טיפולי דיקור לאחר הלידה לטיפול במספר תופעות המוכרות בשלב זה – איזון הורמונלי, חיזוק מערכת החיסון ועוד.

 

שיתוף המאמר