דיכאון לאחר לידה

דיכאון אחרי לידה הינו מצב נפוץ בקרב רבות מהיולדות. בחלק מהספרים מדברים על רמה כזו או אחרת של דיכאון אחרי לידה אצל 75% מכלל היולדות בזמננו. אצל עד 20% מכלל היולדות דיכאון אחרי לידה יופיע בצורה חמורה, אצל השאר מדובר בתסמינים שחולפים עם הזמן.

דיכאון אחרי לידה הינו מצב נפוץ בקרב רבות מהיולדות. בחלק מהספרים מדברים על רמה כזו או אחרת של דיכאון אחרי לידה אצל 75% מכלל היולדות בזמננו.
אצל עד 20% מכלל היולדות דיכאון אחרי לידה יופיע בצורה חמורה, אצל השאר מדובר בתסמינים שחולפים עם הזמן.
חשוב מאוד לטפל בתופעות דיכאון אחרי לידה בטווח המיידי מכיוון שדיכאון אחרי לידה משפיע באופן ישיר גם על התינוק ועל מערכת היחסים החדשה שנרקמת בין האם והתינוק.
כמו כן, דיכאון אחרי לידה שלא יטופל יכול להיגרר במשך השנים ולפגוע באיכות החיים של האישה והסובבים אותה.

טיפול בעזרת דיקור סיני יעזור לסובלת מ'דיכאון לאחר לידה' לחזור למצב בריאות אופטימאלי במהרה. אם את סובלת מדיכאון אחרי לידה את מוזמנת ליצור קשר ולבוא אלי לטיפול עוד היום.

 

הסיבות הנפוצות לדיכאון אחרי לידה:

במהלך כל חודשי ההיריון עובר גוף האישה שינויים הורמונאליים משמעותיים ביותר. שינויים אלו מגיעים לשיאם ברגע הלידה. החזרה לתפקוד ההורמונאלי התקין מלפני ההיריון דורש גם הוא מהלך דרמטי. לא תמיד המהלך הזה עובר באופן חלק, ולעיתים תחווה  האישה "הורמונים משתוללים" ודיכאון לאחר לידה במהלך שינויים אלו. כמו כן אישה לאחר לידה סובלת לרוב ממחסור בשעות שינה, מה שפוגע בתפקוד של הסרוטונין במוח.

התינוק החדש יכול להביא עימו, בנוסף לכל הדברים הנפלאים, גם תחושת אחריות ומתח שהאישה לא היית רגילה להם לפני כן, כמו גם מערך ציפיות שנבנה במשך כל חודשי ההיריון ולא תמיד תואם את המציאות היום יומית של תחילת החיים עם התינוק החדש.
ברובד אחר- במהלך ההיריון דורש העובר כמויות גדולות מאוד של אנרגיה מהאם, אנרגיה זו מועברת לעובר דרך זרם הדם של האם. תזונה לא נכונה או עומס יתר בחיי האם יכולים לגרום לחולשה כרונית שמשפיעה הן ברמה ההורמונאלית והן ברמת איכות הדם של האם. רגע הלידה מהווה מעין מפץ אנרגטי גדול בגוף האישה, ואם היא אינה מוכנה לכך פיזית ונפשית, הדבר יכול להוביל לדיכאון אחרי לידה. דבר אחרון אך חשוב בהחלט הוא הקשר והתמיכה שנותן או לא נותן בן הזוג לאישה היולדת.

דיכאון אחרי לידה בעיני הרפואה הסינית:

מבחינת רפואה סינית למצב הדם של האישה יש תפקיד חשוב מאוד כגורם לדיכאון אחרי לידה. מדובר על כדוריות הדם האדומות, המוגלובין, ברזל וויטמין B12. כמו כן, יש חשיבות רבה למצב הנפשי של האישה ולאנרגית הלב שלה במהלך כל חודשי ההריון. הרפואה הסינית נותנת דגש חשוב לקשר שבין החומר והרוח, ובמקרה זה בין איכות הדם והמצב הנפשי של הנפש השוכנת בדם על פי הרפואה הסינית.

דיכאון אחרי לידה- הטיפול באמצעות דיקור סיני:

דיקור סיני מהווה כלי יעיל ביותר לטיפול בדיכאון לאחר לידה. הטיפול בעזרת דיקור סיני ייתן דגש על חיזוק ובניית אנרגיה וכדוריות דם אדומות, כמו גם על הרגעת המערכת ההורמונאלית ובכלל זה רמות אסטרוגן, פרוגסטרון וסרטונין. בנוסף לרוב הפיזי יינתן דגש רב למצב הנפשי של האישה ולאנרגית הלב שלה. פעמים רבות אני מוצא לנכון לשלב בטיפול, מלבד דיקור סיני, גם פורמולת צמחי מרפא סיניות לחיזוק הדם והלב. כמו כן יינתן דגש רב לתזונה נכונה ומזינה ולפעולות ספורטיביות בסיסיות היעילות לדיכאון לאחר לידה.

במידה ואת רוצה להתחיל כבר היום בטיפול דיקור סיני לדיכאון אחרי לידה את מוזמנת ליצור קשר עכשיו

בברכת רפואה שלמה, עוז שבתיאלי

שיתוף המאמר