בחילות והקאות בהריון

בחילות והקאות בהריון הם סימפטומים מאוד שכיחים, במיוחד בטרימסטר הראשון להריון, אולם לעיתים המצב נמשך גם במשך ההריון כולו. דיקור סיני מהווה פתרון מצוין לבחילות והקאות בהריון, במיוחד מאחר ובהריון מומלץ לאישה להימנע מטיפול כימי תרופתי, ולנסות ככל האפשר לטפל באמצעות רפואה טבעית.

בחילות והקאות בהריון הם סימפטומים מאוד שכיחים, במיוחד בטרימסטר הראשון להריון, אולם לעיתים המצב נמשך גם במשך ההריון כולו. דיקור סיני מהווה פתרון מצוין לבחילות והקאות בהריון, במיוחד מאחר ובהריון מומלץ לאישה להימנע מטיפול כימי תרופתי, ולנסות ככל האפשר לטפל באמצעות רפואה טבעית.

בחילות בהריון שכיחות במעל מ 60% מהנשים בשליש הראשון להריון, אולם אצל חלק מהנשים הבעיה יכולה להימשך גם לשליש השני ואפילו לשליש השלישי של ההריון.
פעמים רבות בחילות בהריון מלוות בהקאות, חוסר תאבון ונטייה לירידה במשקל, מה שמקשה על התפתחות תקינה של העובר לצד העמסת יתר ויצירת מצבי עייפות כרונית,  חולשה ונטייה מוגברת לאנמיה אצל האישה ההרה.
 

הסיבות הנפוצות להופעת בחילות והקאות בהריון:

בחילות בהריון נגרמות עקב עלייה של הורמוני המין אסטרוגן ופרוגסטרון.
בחילות בהריון נגרמות גם עקב חוסר איזון בין הקיבה הכבד והכליות.
הכבד והכליות הם שני המסננים העיקריים בגוף האדם והם אחראים על ניקוי הפסולת והרעלים מגופינו. בזמן הריון יש פעילות עודפת של צמיחה ודרישת אנרגיה בגוף האישה, מה שמוביל איתו כצעד משני היווצרות של פסולת רבה.
חוסר איזון אנרגטי בין האיברים והמרידיאנים של הכבד הכליות והקיבה יכולים לגרום כתופעת לוואי להיווצרות של בחילות והקאות, או בשפת הרפואה הסינית – היווצרות של צ'י מורד של הקיבה שעולה כלפי מעלה במקום לרדת בכיוון הטבעי לו.
 

בחילות והקאות בהיריון על פי הרפואה הסינית והדיקור הסיני:

בבואנו לטפל באישה שסובלת מבחילות בהריון חשוב מאוד לערוך אבחנה מדויקת, זאת בכדי להגיע בטיפול לתוצאות הטובות ביותר ובזמן המועט ביותר,
לכן חשוב שאישה שסובלת מבחילות והקאות בהריון תפנה למטפל שמוסמך לטפל בנשים בהריון. 

הסיבות הנפוצות לבחילות בהריון על פי הרפואה הסינית הם:
 
• חולשה של הכבד – הכבד אינו עושה בקרה (כמו שאמור לעשות באופן רגיל) על הקיבה, מה שמוביל ליציאה מאיזון של הקיבה ועליית צ'י מורד של הקיבה כלפי מעלה, מה שמתבטא בבחילות, הקאות וריפלוקס. במצב זה עיקור הטיפול באמצעות דיקור סיני יהיה לחזק את אנרגיית הכבד ע"י נקודות אדמה שמהדהדות את הקשר שבין הקיבה והכבד.
• חולשה של הכליות – חולשה של הכליות גורמת לחוסר איזון בין הכליות לקיבה (שניהם חולקים אנרגיה משותפת בבית של האש ברמת ה HEAVEN) חולשה זו מתבטאת במצבים של חוסר איזון הורמונאלי, מאחר ולכליות קשר הדוק למצב ההורמונאלי בגופנו. במצבים חמורים יותר חוסר האיזון בין הכליות לקיבה יעמיק ויכלול גם את המרידאנים המיוחדים YANG QIAO ו CHONG. במצב זה עיקרון הטיפול באמצעות דיקור סיני יהיה לחזק את הכליות ולאזן בין הכליות לקיבה לאחר שהכליות התחזקו.
פעמים רבות נמצא באבחון שהגורם לבחילות והקאות מצוי בשילוב בין שני הגורמים שהוזכרו למעלה.
• חולשה של מרידיאן ים הדם או ה CHONG בסינית – למרידיאן זה מסלול שעובר בכליות ובקיבה והרבה נקודות דיקור עליו ידועות בהשפעתן הרבה הן על הכליות והן על הקיבה, כמו גם על המערכת ההורמונאלית. כמו כן נקודת הפתיחה השנייה של מרידיאן הCHONG היא PC6 שמהווה נקודת מפתח בטיפול בבעיות של מערכת העיכול ככלל ושל בחילות והקאות בפרט.
 

המלצות תזונה לטיפול בבחילות והקאות:

יש לאכול ארוחות קטנות ומרובות, שמורכבות מפחמימות מורכבות.
מומלץ לאכול כשקמים בבוקר בכדי להוריד את רמת החומציות בקיבה.
לימון, ג'ינג'ר וחומץ תפוחים ידועים כיעילים לשיפור בחילות ומניעת הקאות.
מומלץ להקפיד על שתייה מרובה, במיוחד אם מקיאים.
מומלץ להימנע מעישון וקפה ומאוכל מטוגן.
 

לסיכום:

דיקור סיני מהווה כלי טיפולי יעיל מאוד במצבים של בחילות והקאות בהריון. דיקור סיני יטפל הן בסימפטומים והן בשורש הבעיה שגרמה לסימפטומים. טיפול בבחילות בהריון חשוב מאוד הן בכדי להקל על התופעה הבלתי נעימה לאישה, והן בכדי לאפשר התפתחות תקינה ואופטימלית של העובר.
 

למה מומלץ לבחור בטיפול דיקור סיני לבחילות בהריון במרפאת בריאות מהטבע:

אנחנו בבריאות מהטבע מטפלים בהצלחה בנשים בהריון החל משנת 2003
המטפלים אצלנו מתמחים בטיפול בנשים בהריון ויודעים ללוות, במידת הצורך, את האישה במהלך כל חודשי ההריון.
בהתאם למצב הבריאותי, ניתן לקבל אצלנו במרפאה ליווי של מומחית בייעוץ תזונתי שתוכל לתת אספקט טיפולי נוסף לבעיה מלבד הדיקור הסיני.
כמו כן, אנו משלבים טיפול בצמחי מרפא סיניים על פי הצורך, שמותאמים ללקוחה באופן אישי לצורך התמודדות עם הבחילות וההקאות.
 
המלצות התזונה באדיבות דנה גורן
בברכת רפואה שלמה, עוז שבתיאלי
 

שיתוף המאמר